Ślub cywilny we Włoszech

Ślub cywilny we Włoszech zdjęcie 3

Oferujemy organizację ślubów cywilnych we włoskich urzędach stanu cywilnego oraz w zamkach, pałacach, na wolnym powietrzu w zabytkowych parkach lub nad brzegiem morza.  Włochy to jedyny kraj na świecie w którym jest możliwość celebracji ślubu cywilnego w tysiącach niezwykłych miejsc- od tarasu zamkowego nad Jeziorem Garda, piękne ogrody zabytkowych willi, muzea, schroniska górskie na wysokości ponad 2000 m.n.p.m. plaża czy tarasy z widokiem na morze. W wielu miejscach jest możliwa personalizacja ceremonii i wplecenie w jej tok waszych, osobistych elementów, ulubionej piosenki, osobistych obietnic, podziękowania dla rodziców i bliskich…

Dokumenty wymagane do zawarcia ślubu cywilnego we Włoszech

Wszyscy pełnoletni obywatele RP mogą zawrzeć związek małżeński na terenie Włoch. Polacy zamieszkujący na terenie Republiki Włoskiej powinni dokonać publikacji ślubu w urzędzie gminy w której jedno z nich jest zameldowane (na co najmniej 15 dni przed planowaną datą ślubu).

Wymagane dokumenty:

  • zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą (“nulla osta al matrimonio all’estero”)
  • dokumenty osobiste przyszłych małżonków
  • dokumenty osobiste świadków
  • w przypadku osób zawierających kolejny ślub wymagany jest akt ślubu na formularzu europejskim z adnotacją o rozwodzie (w przypadku rozwódek włoskie prawo wymaga upłynięcia co najmniej 300 dni od daty orzeczenia rozwodu)

Zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą (“nulla osta al matrimonio all’estero”) można uzyskać osobiście w USC w Polsce, lub za pośrednictwem Konsulatu. Zaświadczenie o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą w USC w Polsce, powinno zostać przetłumaczone i uwierzytelnione. Tłumaczenie i uwierzytelnienia zaświadczenia mogą Państwo uzyskać zawożąc dokument osobiście lub korzystając z pośrednictwa biura Venice Special.

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!