Ślub religijny we Włoszech

Ślub religijny we WłoszechZajmujemy się organizacją ślubów katolickich (religijnych i konkordatowych) oraz innych wyznań i obrządków, m.in. prawosławnych i unickich, protestanckich (jesteśmy w kontakcie z ministrami i pastorami, którzy mogą udzielać śluby religijne, prawomocne dla USC) i innych wyznań.

Czy wiecie, że nawet uroczystości religijne mogą być personalizowane? Możecie włączyć waszych bliskich do toku samego nabożeństwa, wpleść najbardziej wam drogą muzykę, zorganizować błogosławieństwo Waszych rodziców, czy poprosić waszą przyjaciółkę o zagranie i zaśpiewanie podczas uroczystości.

Dokumenty wymagane do zawarcia ślubu religijnego – katolickiego

  • akt ślubu cywilnego (w przypadku ślubów religijnych)
  • świadectwo chrztu i bierzmowania,
  • zaświadczenie o odbytych zapowiedziach (3 tygodnie)
  • zaświadczenie o kursie przedmałżenskim
  • zaświadczeniem o zdolności do zawarcia przez Narzeczonych religijnego związku małżeńskiego (wystawiane przez proboszcza rodzimej parafii. Dokument musi zawierać podstawowe informacje o Nowożeńcach (imiona i nazwiska, data i miejsce urodzenia, adres zamieszkania imiona i nazwiska rodziców, daty chrztu z adnotacja o numerze wpisu w księdze parafialnej, jeżeli jest datę bierzmowania)
  • zgoda polskiej kurii biskupiej na celebrację ślubu poza rodzimą parafią
  • zgoda włoskiej kurii biskupiej na celebrację ślubu na terenie jej jurysdykcji.

O szczegółowe informacje dotyczące dokumentów i terminów ślubów prosimy pytać bezpośrednio w Biurze Venice Special. Zapewniamy Państwu kompleksową opiekę podczas przygotowywania dokumentów i przeprowadzania praktyk biurokratycznych. Wszystkie dokumenty muszą być jednak przygotowywane pod nadzorem naszych konsultantów, nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za dokumenty przegotowywane na własną rękę.

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!