Niezwykły ślub cywilny we Włoszech

Ślub cywilny we Włoszech zdjęcie 3

Marzysz o naprawdę niezwykłym ślubie? Dlatego poprostu musisz zdecydować się  na ślub cywilny we Włoszech!

Włochy to bezprzecznie jeden z najbardzie malowniczych krajów Europy.  Godne uwagi jest to, że Włochy to jedyny kraj na świecie w którym jest możliwość celebracji ślubu cywilnego w tysiącach niezwykłych miejsc. Dlatego też możecie wybrać taras nad Jeziorem Garda lub Como. A może wolicie z widokiem na morze? Ślub na plaży czy w średniowiecznej twierdzy?  Czekają tutaj na was piękne ogrody zabytkowych willi,  schroniska górskie na wysokości ponad 2000 m.n.p.m. oraz wiele innych cudownych miejsc. Istotne jest też to, że w wielu miejscach jest możliwa personalizacja ceremonii. Wplecenie w jej tok waszych, osobistych elementów, np. ulubionej piosenki, osobistych obietnic, podziękowania dla rodziców i bliskich…

Ponieważ od lat organizujemy śluby cywilne we Włoszech, z łatwością pomożemy wam zorganizować  ten jedyny, najważniejszy dzień!

Ślub cywilny we Włoszech- wymagane dokumenty

Wszyscy pełnoletni obywatele RP mogą zawrzeć związek małżeński na terenie Włoch. Polacy zamieszkujący na terenie Republiki Włoskiej powinni dokonać publikacji ślubu w urzędzie gminy w której jedno z nich jest zameldowane (na co najmniej 15 dni przed planowaną datą ślubu).

Wymagane dokumenty:

  • zaświadczenia o zdolności prawnej do zawarcia związku małżeńskiego za granicą (“nulla osta al matrimonio all’estero”)
  • dokumenty osobiste przyszłych małżonków
  • dokumenty osobiste świadków
  • akty urodzenia na formularzach europejskich
  • w przypadku osób zawierających kolejny ślub wymagany jest akt ślubu na formularzu europejskim z adnotacją o rozwodzie. W przypadku rozwódek włoskie prawo wymaga upłynięcia co najmniej 300 dni od daty orzeczenia rozwodu.

Ta strona jest zoptymalizowana do przeglądania na urzadzeniach, na których rozdzielczość ekranu jest większa niż 320px!NOwy!